SPOTKANIE Z PROFESOREM ANDRZEJEM BOROWSKIM

| 25 kwietnia 2022

22 kwietnia 2022 r. w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie miało miejsce spotkanie autorskie z prof. dr. Andrzejem Borowskim, podczas którego promowana była książka autorstwa Pana Profesora, pt. „O literaturze dawnej i europejskiej opowieść. Tradycje – kierunki – style”, opublikowana przez Wydawnictwa ANS w Tarnowie. Licznie zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładu Profesora „Społeczność i wspólnota w dawnej kulturze polskiej i europejskiej”, ale także, co niezwykle ważne, porozmawiać z Nim w atmosferze literackiego dialogu. Sala zgromadziła dawnych i obecnych uczniów Profesora, a także młode pokolenie, dla których słowa Profesora będą ważną lekcją o człowieczeństwie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Dziękujemy Władzom Uczelni za obecność Prorektorowi ds. Nauki i Rozwoju – dr. hab. Rafałowi Kurczabowi, prof. Uczelni, a także Dziekan Wydziału Humanistycznego –  dr Joannie Gracy, Prodziekan Wydziału Humanistycznego – mgr Renacie Kozioł, Kierownik Filologii – dr Magdalenie Szczepanik-Ninin. Dziękujemy wykładowcom i studentom, młodzieży szkół średnich i ich opiekunom, a także przedstawicielom instytucji kulturalnych Tarnowa i regionu.

Cieszymy się, że to spotkanie okazało się nie tylko promocją książki, ale świętem polonistyki, że stało się ono pełnym szacunku i ciepła podziękowaniem dla Profesora Borowskiego za Jego nauki, za Jego obecność.

Zdjęcie: źródło: ANS w Tarnowie

Fotorelacja: Lidia Jaźwińska https://niezaleznyserwiskadr.pl/2022/04/22/promocja-ksiazki-prof-dr-hab-andrzeja-borowskiego/?fbclid=IwAR3IXd7LuNtZi903_6Hc_GtNbb8OXG-DQHy_7kh1fSxUR3Eg09qbmrIOD8M