Człowiek w zdrowiu i chorobie. Promocja zdrowia, leczenie i rehabilitacja – III Konferencja Naukowa Instytutu Ochrony Zdrowia

| 14 listopada 2013

Prezentowane opracowanie monograficzne stanowi zbiór wybranych zrecenzowanych prac przedstawionych podczas III Konferencji Naukowej pt. Człowiek w zdrowiu i chorobie. Promocja zdrowia, leczenie, rehabilitacja zorganizowanej przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w dniach 21-22 września 2012 r.

Konferencja odbyła się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie, Okręgowej Izby Lekarskiej w Tarnowie, Urzędu Miasta Tarnowa oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Celem Konferencji było określenie zagrożeń zdrowia współczesnego człowieka i chorób z nimi związanych oraz wskazanie na istniejące potrzeby edukacji w zakresie promocji i profilaktyki chorób cywilizacyjno-społecznych oraz niepełnosprawności. Problematyka sesji dotyczyła takich zagadnień jak:

1. uwarunkowania zdrowia i jego promocja w życiu człowieka,
2. aktywność i sprawność fizyczna dzieci, młodzieży i osób dorosłych,
3. pielęgnowanie i fizjoterapia w różnych stanach chorobowych,
4. profilaktyka, wykrywanie i leczenie chorób cywilizacyjnych.

Publikacja przynosi wieloaspektowy obraz profilaktyki i opieki nad człowiekiem zdrowym oraz chorym. Zamieszczone w niej artykuły stanowią przegląd różnych metod badawczych. Układ artykułów w tomie jest tematyczny, odpowiada poruszanej problematyce, a w danej grupie tematycznej usystematyzowany alfabetycznie wg nazwiska pierwszego autora opracowania.

Nakład 200 egz.
Tarnów 2012