Innowacje i inspiracje – spotkanie promujące w ramach Roku Szczepanika

| 9 grudnia 2022

9 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie promujące publikację „Innowacje i inspiracje. 150-lecie urodzin Jana Szczepanika”, która zawiera interesujące teksty poświęcone szeroko pojętym innowacjom z różnorodnych dziedzin i dyscyplin naukowych oraz inspiracjom wynalazkami. Książka została wydana w związku z Rokiem Jana Szczepanika – twórcy wielu wynalazków, patentów, który związany był z Tarnowem. Promocja miała miejsce w Auli ANS w Tarnowie, której w roku 2022 nadano imię Szczepanika. O obchodach tego jubileuszu i uczestnictwie w nim naszej Uczelni w swoim wystąpieniu wspomniała JM Rektor dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście, autorzy artykułów składających się na prezentowaną publikację, wykładowcy Uczelni, przedstawiciele tarnowskich instytucji, szkół średnich oraz ich  uczniowie mogli wysłuchać wykładu Prorektora ds. Nauki i Rozwoju dra hab. Rafała Kurczaba, pt. „Leki (?) homeopatyczne, efekt placebo i jeszcze do tego COVID-19”.

Fotorelacja z wydarzenia: