Jak uczyć o szachach, jak uczyć szachami – spotkanie autorskie

| 29 listopada 2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące książkę dr Magdaleny Szczepanik-Ninin pt. „Szachy w nauczaniu zintegrowanym – poradnik dla nauczycieli”, która została wydane przez naszą Uczelnię. Spotkanie odbędzie się we wtorek – 7 grudnia 2021 r. o godz. 11.30 w sali A120.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wystąpienia Autorki poświęconego zagadnieniom poruszanym w jej książce, będącej efektem zrealizowanego przez Autorkę wewnętrznego projektu naukowego prowadzonego w PWSZ w Tarnowie, zatytułowanego „Ruch Szachisty” dedykowanego uczniom młodszych klas szkoły podstawowej.

Usłyszeć będzie można o problematyce nauki gry w szachy w edukacji wczesnoszkolnej, zastosowaniu gry w szachy w nauczaniu uczniów w szkole podstawowej oraz o praktycznych rozwiązaniach uczenia poprzez zabawę, przydatnych na co dzień w pracy z uczniem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie.

Ze względów organizacyjnych, w celu zapewnienia środków ostrożności związanych z zagrożeniem epidemicznych, zainteresowani proszeni są o przesłanie informacji o swoim udziale na adres: wydawnictwa@pwsztar.edu.pl do 6 grudnia 2021 r.