O SZACHACH – TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE

| 16 kwietnia 2021

José Raúl Capablanca, genialne szachowe dziecko i późniejszy mistrz  świata w szachach, jest autorem stwierdzenia, że „Wszyscy szachiści są artystami”. Szachy można zatem nazwać sztuką, która jest w swojej istocie pięknem, czyniącym z tego, kto gra, artystę. O sztuce szachów, jej nauczaniu i rozwijaniu  traktuje książka Magdaleny Szczepanik-Ninin, zatytułowana „Szachy w nauczaniu zintegrowanym – poradnik dla nauczycieli”, która ukazała się w Wydawnictwach PWSZ Tarnowie.

Poradnik przeznaczony jest dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego, którzy chcą wprowadzić siebie i dzieci w świat szachów. Książka przedstawia podstawowe treści szachowe (historia, ruchy, zasady turniejowe) i zawiera opis ćwiczeń związanych z różnymi obszarami edukacyjnymi. Publikacja jest też przeznaczona dla szachistów, by pomóc im dostosować formy pracy z szachami do wieku dzieci (odniesienia do Podstawy programowej). Nauczyciel znajdzie w niej m.in.: gotowe strony z ćwiczeniami do kserowania, odpowiedzi do zadań, propozycje dyplomów, odniesienia do interesujących stron internetowych.

Opis książki dostępny pod linkiem:

M. Szczepanik-Ninin, Szachy w nauczaniu zintegrowanym – poradnik dla nauczycieli, Tarnów 2020.

Cena: 29,00 zł

Zamówienia: wydawnictwa@pwsztar.edu.pl